Tarcica - krokwie, łaty, deskiWięźby dachowe

    Jednym z głównych produktów naszego tartaku jest więźba dachowa, czyli po prostu drewniane elementy konstrukcji dachu.
Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie elementy więźby były wykonane solidnie z surowca o wysokiej jakości, prawidłowo zakonserwowane, aby dach z nich wykonany był prawidłowo. Elementy wykonujemy według zestawienia z projektu budowlanego.
    Drewno impregnujemy w profesjonalnej wannie do impregnacji tak, by cały proces impregnacji przebiegał zgodnie z zaleceniami producenta impregnatu.
    Cena więźby jest uzależniona od przekrojów i długości elementów, które trzeba wykonać, jak również od wielkości składanego zamówienia. Dlatego ustalamy ją zawsze indywidualnie z klientem.

Łaty

    Innym elementem budowlanym, który wykorzystuje się w konstrukcjach drewnianych są tzw. łaty. Stosuje się je m.in. w więźbie dachowej do ułożenia pokrycia dachowego. Przy deskowaniu pełnym można stosować dodatkowo kontrłaty, które są ustawiane prostopadle do łat.

Produkujemy:

  • Więźbę dachową
  • Krokwie
  • Łaty
  • Tarcicę iglastą (mokrą, obrzynaną, nieobrzynaną)
  • Materiały impregnowane w kolorach zieleni


Tarcica budowlana - deska calówka

    Jest to deska obrzynana, szorstka, sosnowa lub świerkowa o grubości 25mm (1 cal). Jest to najprostszy i najpopularniejszy produkt każdego tartaku. Deska ta ma wiele zastosowań.